آموزش رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی

رنگ موی سال 2019 و 1398 ، بهترین رنگ مو

رنگهای شیمیایی :
رنگهایی هستند که دارای آمونیاک بوده و دارای محیط قلیایی می باشند و در تیوپ های 50 الی 100 میل در بازار عرضه می گردند این رنگها بنا به خدماتی که کارخانه سازنده ارائه می دهد علاوه بر دارا بودن رنگدانه های مصنوعی حاوی ویتامینها و یا ضد آسیب ها نیز می توانند باشند.
رنگها معمولا دارای تون های مشخص و ازنظر روشنی یا تیرگی دارای پایه های متفاوتی میباشند. معمولا هرچه رنگها تیره باشند دارای شماره پایین تر و هرچه روشن تر باشند دارای شماره بالاتر هستند سمت چپ شماره رنگ نشان دهنده پایه روشنی و یا تیرگی رنگ و سمت راست شماره نشان دهنده توناژ رنگ می باشد.
در یک تیوپ رنگ سه رنگ دانه اصل (زرد – قرمز – آبی) وجود دارد که با تغییر توناژ رنگهای دیگری نیز به آنها اضافه می گردند.
1. رنگ طبیعی : ان – فقط دارای رنگدانه های مصنوعی زرد و قرمز و آبی می باشند که هرچه شماره تیره تر است دارای رنگدانه های آبی بیشتر و هرچه روشنتر می شوند دارای رنگدانه های زرد بیشتر می باشند در پایه های متوسط (5-6) رنگدانه های قرمز بیشتر می باشند. این رنگ قابل ترکیب با تمام توناژهای سرد و گرم می باشد.
2. رنگ دودی : سی – علاوه بر دارا بودن رنگدانه های اصلی رنگدانه بنفش نیز به آن اضافه شده دارای 10 پایه می باشد و رنگها روشن آن روی موی بی رنگ شده خوشرنگ هستند و در صورتی که روی مو طبیعی استفاده گردند شماره های تیره به قهوه ای و شماره های روشن آن به قهوه ای نارنجی تبدیل می شود. شماره 1 آن مشکی پر کلاغی است و دارای تون بسیار تیره می باشد. (رنگ سرد)
3. رنگ خاکستر: آ – علاوه بر دارا بودن رنگدانه های اصلی رنگدانه آبی نیز به آن اضافه شده دارای 10 پایه می باشد و رنگهای متوسط آن قهوه های خوش رنگی می دهد و رنگهای روشن آن روی موی بیرنگ شده توناژ دودی می دهد. (رنگ سرد)
4. رنگ زیتونی : ام – ضد قرمزی – دارای توناژ سبز در مقابل شستشو و نور آفتاب مقاوم و در صورت تکرار روی مو طبیعی بدون بیرنگ کردن می توان به مو توناژ زیتونی داد. (رنگ سرد)
5. رنگ شرابی : وی – علاوه بر رنگدانه های اصلی دارای رنگدانه بنفش می باشد و در صورتیکه رنگ شرابی دارای رنگدانه قرمز نیز باشد رنگ گرم محسوب می گردد.
6. رنگ مسی : کا – علاوه بر رنگدانه های اصلی رنگ زرد اضافه و قرمز نیز دارا می باشد و جزو رنگهای گرم می باشد برای افرادی که گندمگون و یا سبزه هستند بسیار مناسبند.
رنگهای دیگری نیز در بازار هستند که تقریبا با آنها آشنا هستید.
رنگهای گرم و رنگهای سرد
رنگهایی که دارای توناژ سبز و دودی – خاکستری – می باشند را رنگهای سرد می نامیم.
رنگهایی که دارای توناژ قرمز – زرد – می – تنباکویی – فندقی …. میباشند را رنگهای گرم مینامیم.
رنگهای سرد با رنگهای قابل ترکیب نمی باشندو در صورت ترکیب رنگ مشخص و قابل توجهی ایجاد نمی کنند در صورتی که رنگهای سرد با هم و رنگهای گرم با هم قابل ترکیب هستند و با ترکیب آنها می توان توناژهای جدیدی ایجاد کرد. تنها رنگی که با تمام توناژهایرنگی قابل ترکیب رنگ طبعی (ان) می باشد.
رنگهای کمکی (واریاسیونها)
رنگهای خالصی هستند که دارای یک رنگدانه ولی به مقدار بسیار بالا می باشند و فقط در ترکیب رنگها برای ضعیف کردن رنگهای دیگر بکار می روند در استفاده از آنها بایددقت کافی داشت.
1. بنفش ضد زردی
2. سبز ضد قرمزی
3. آبی ضد نارنجی
4. طلایی برای افایش توناژ زرد
5. قرمز برای افزایش توناژ قرمز
6. دودی برای افزایش توناژ خاکستری
7. نقره ای برای براق کردن رنگ
به دلیل خالص بودن این رنگها مصرف آنها بسیار محدود و به 1 الی 4 سانت در ترکیب رنگها اکتفا میشود در غیر اینصورت رنگ را تیره می کند.
دکلراسیون با بی رنگ کردن (موی زنانه)
پاک کردن رنگ طبیعی مو را دکلراسیون می گویند. زمانی که مواد دکلره با مو تماس پیدا میکند با از دست دادن رنگدانه های طبیعی تغییر رنگ می دهد که به این تغییر رنگها پایه های دکلره میگویند که عبارتند از :
1. پایه شماره 1 قرمز
2. پایه شماره 2 قرمز نارنجی
3. پایه شماره 3 نارنجی قرمز
4. پایه شماره 4 نارنجی
5. پایه شماره 5 نارنجی زرد
6. پایه شماره 6 زرد نارنجی
7. پایه شماره 7 زرد
8. پایه شماره 8 زرد روشن
9. پایه شماره 9 زرد خیلی روشن
10. بی رنگ
معمولا یک موی پایه تیره شماره 1 (خام) 45 الی 60 دقیقه طول می کشد تا کاملا روشن شود. در طول مدت کار باید مراقب سلامتی مو باشیم و در صورت ملاحظه سستی مو حتما مو را آبکشی کنیم و از صدمه بیشتر جلوگیری کنیم.
مو در پایه های بالا علاوه بر رنگدانه های طبیعی آهن و مواد مفید دیگری را نیز از دست میدهد که باعث سستی و شکنندگی مو می گردد.
شیوه دکلره :
مواد دکلره را با اکسیدان شماره 2 ترکیب کرده و یکسانت مانده به ریشه ساقه ها را می زنیم بعد از مکث کافی ریشه ها را دکلره می کنیم (افرادی که در دوران بارداری هستند و یا دچار حساسیت و یا مبتلا به بیمارهای خاص هستند و یا در پوست سر دچار زخم یا بریدگی می باشند عمل دکلره توصیه نمی گردد)
فعل و انفعالات شیمیایی دکلره :
در اثر تماس مو با محصولات دکلره مو ضخیم شده و دریچه های روی مو باز شده و محصول دکلره وارد مو می شود.
1) مرحله دکلره ضعیف : در این مرحله مو آهن خود را از دست میدهد و به ترتیب به رنگهای 1- قرمز 2- قرمز نارنجی 3- نارنجی قرمز 4- نارنجی درمیآید که تا پایه ی 4 یعنی نارنجی را دکلراسیون ضعیف می نامیم. برای رسیدن به این مرحله از پودرهای ضعیف تر استفاده کنید. رنگهای مناسب برای این مرحله عبارتند از : (قهوه ای – بنفش – بلوطی – مسی ….)
2) مرحله دکلره متوسط : در این مرحله مو علاوه بر آهن گوگرد خود را نیز از دست میدهد و در نتیجه به ترتیب به رنگ های : 5- نارنجی زرد 6- زرد نارنجی 7- زرد درمی آید که تا پایه 7 یعنی زرد را دکلراسیون متوسط می نامیم. در این مرحله میتوان از دکلره های متوسط مثل بلوندور استفاده کرد. رنگ های مناسب برای این مرحله (قهوه ای صدفی – شابلوطی – بلوند 6-7- فندقی ….)
3) مرحله دکلره قوی : در این مرحله مو علاوه بر آهن و گوگرد – پیگمنتهای رنگی خود را نیز از دست می دهد و بی رنگ می شود و در نتیجه به رنگ های 8- زرد روشن 9- زرد کاملا روشن 10- بی رنگ در می آید. رنگ های مناسب این مرحله (خاکستری صدفی – بلوند خاکستری – بلوند مرواریدی …..)